Szanowni Państwo!

Postawa przedsiębiorcza jest dziś równie ważnym efektem nauki i socjalizacji w szkole, jak nabyta przez młodych ludzi wiedza w dziedzinie historii literatury, historii własnego państwa, filozofii czy geografii. Ponieważ dorośli ludzie podejmują dziś wiele błędnych decyzji finansowych, które mają potem ogromny wpływ na ich życie, pożądane dla naszego społeczeństwa byłoby, gdyby kolejne pokolenie patrzyło na finansowy wymiar swoich życiowych decyzji w sposób bardziej świadomy. Skoro dorośli nie umieją zaplanować swoich dochodów i wydatków i nie chcą przewidywać, co może się zdarzyć za rok, dwa czy dziesięć lat, tym większym wyzwaniem jest wpojenie tego rodzaju krytycznej refleksji ich dzieciom.

Doświadczenie działalności w branży windykacyjnej daje nam codziennie wgląd w to, jak dorośli przez nieracjonalne podejście do przyszłości i brak przedsiębiorczej postawy w codziennym życiu tracą szansę na realizację marzeń i wpadają w depresję z powodów finansowych. Na końcu muszą sięgać po pomoc takich firm jak nasza. Zadłużenie konsumentów i firm staje się blokadą rozwoju gospodarki. Dlatego tak ważne jest, by uczyć młodych ludzi odpowiedzialności i podejmowania rozsądnych decyzji finansowych.
Cieszę się, że GetBack może już kolejny rok być partnerem tego projektu, realizowanego przez Instytut Wolności, który na coraz szerszą skalę zmienia sposób, w jaki szkoły kształtują postawy przedsiębiorcze. Mam nadzieję, że przyczyni się on w przyszłości do tego, że dorośli Polacy będą podejmowali racjonalne decyzje finansowe, co wpłynie na ich osobiste życie i na rozwój naszej gospodarki.

Konrad Kąkolewski
Prezes zarządu GetBack S.A., partner projektu

Partner Merytoryczny

Główny Partner

Lider Projektu

Patronat Projektu